Kryptowaluty

Bytecoin zaskakuje wzrostem kursu!

ByteCoin to jedna z bardziej niszowych kryptowalut tzw altcoin. Jej zaletą niewątpliwie jest łatwość wydobycia. Nie będę rozpisywał się dzisiaj na temat samego projektu, wszystkie informacje możecie znaleźć na ByteCoin.org.

Wokół waluty jednak w ciągu ostatnich 24 godzin bardzo wiele się wydarzyło. Ogromny wzrost wartości o ponad 200% spowodował gigantyczną wymianę na BTC co samo napędziło wzrost kursu. Market cap wyniósł blisko 50 mln $!

Na poniższym wykresie widać bardzo dokłądnie korelację między market cap, a wartością ByteCoina. Co ciekawe nigdy po wzroście kursu nie wracał do poprzedniej wartości. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie 😉

wzrost_kursu_bytecoin

 

ByteCoin przykół moją uwagę jednak znacznie wcześniej. Gdy zaczynałem jego wydobycie jego kurs wynosił w przybliżeniu0,00005$ na dzień dzisiejszy jest to 0.002026$ więc jego wartość zwiększyła się od tego czasu 40 krotnie!

W tym momencie posiadam ok 115 000 sztuk i cały czas wydobywam. Co ciekawe nawet dzisiaj trudność pozwala z sukcesem na wydobycie przy użyciu CPU. Pisząc ten wpis zrobiłem sobie przerwę w tworzeniu małego Clustra maszych cloudowych własnie do wydobycia BCN. O kosztach tego posunięcia, ryzyku oraz tym na jaki zysk liczę napiszę następnym razem.

Jeżeli zdecydowalibyście się na wydobycie ByteCoin można to zrobić na minergate.com. Dajcie znać w komentarzu co Wy na teraz kopiecie. Wielu haszy!

Dodaj komentarz